Polygon (MATIC) binance

Polygon to platforma do tworzenia kompatybilnych z Ethereum sieci blockchain i rozwiązań skalujących. Polygon jest bardziej protokołem niż pojedynczym rozwiązaniem. Dlatego jedną z głównych ofert ekosystemu jest pakiet Polygon SDK, który umożliwia programistom tworzenie sieci kompatybilnych z Ethereum.Mimo to być może słyszałeś(-aś) o sieci Polygon, sidechainie Proof of Stake (PoS) i jednym z pierwszych żywych produktów w ekosystemie Polygon. Sidechain to zasadniczo równoległy łańcuch, który jest połączony z innym blockchainem.

Sidechainy mogą oferować kilka korzyści – w szczególności zwiększoną przepustowość transakcji i niskie opłaty. Jeśli korzystałeś(-aś) z sieci Polygon, wiesz, że jest niesamowicie szybka i bardzo tania w porównaniu do Ethereum. Mimo to należy dokonać pewnych kompromisów, aby uzyskać taką wydajność. Zajmiemy się tym później.

Ponieważ Polygon obsługuje Ethereum Virtual Machine (EVM), istniejące aplikacje można do niej przenieść ze względną łatwością. Może to zapewnić użytkownikom porównywalne wrażenia z Ethereum, tylko przy wcześniej wspomnianej wysokiej przepustowości i niskich opłatach.Ale co możesz zrobić jako użytkownik Polygon? Podobne rzeczy, jak na Ethereum, ale znacznie taniej i szybciej. Niektóre z najpopularniejszych aplikacji DeFi zostały już na nim wdrożone, takie jak Aave, 1inch, Curve i Sushi. Ale są też na nim natywne aplikacje, które nie istnieją nigdzie indziej, takie jak QuickSwap i Slingshot.

Rozwój Polygon jest prowadzony przez jego założycieli: Jaynti Kanani, Sandeep Nailwal, Anurag Arjun i Mihailo Bjelic.

Binance.com