Zabezpiecz konto Binance

Zabezpiecz Swoje Konto Binance w 7 Prostych Krokach

Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem w Binance, warto wiedzieć dlaczego oraz skorzystać z narzędzi, które umożliwią Ci korzystanie z giełdy bezpiecznie.

Binance podpowiada kilka prostych kroków, które warto podjąć by zabezpieczyć swoje konto. Są to nawyki, które warto wyrobić, sygestie i podpowiedzi.

1. Użyj skompilowanego hasła i zmieniaj je regularnie

Może to zabrzmieć dość oczywiście, ale jest to niezbędny krok do zabezpieczenia konta Binance.
Używaj silnych i unikalnych haseł, najlepiej różnych do każdego konta w internecie. Wiemy, że ciężko zapamiętać je wszystkie. Najważniejsze by rozdzielić ważność kont internetowych i haseł. Hasło do sklepu internetowego, z którego rzadko korzystasz nie powinno być takie samo jak hasło do konta bankowego. Zdarza się, że czasem, że zabezpieczenia różnych portali, sklepów mogą zostać złamane. Wyciekają wtedy do Internetu nie tylko Twoje dane jak: email, numer telefonu, adres dostaw ostatnich zamówień itp. W najgorszym przypadku może zostać odkryte Twoje hasło. Jeżeli używasz go również np. do konta bankowego, może to Cię postawić w niebezpiecznej sytuacji. Dlatego w miarę możliwości warto ustawiać np. weryfikację dwuetapową, warto zmieniać hasła i warto by te nie powtarzały się do różnych kont.
W idealnym przypadku hasła powinny mieć więcej niż osiem znaków, zawierające zarówno wielkie, jak i małe litery, cyfry i znaki specjalne. Jednym z najlepszych sposobów generowania, zarządzania i przechowywania bezpiecznych haseł są menedżerowie haseł. W ten sposób możesz przechowywać i zarządzać różnymi hasłami w bezpieczny i wygodny sposób, wszystko w tym samym miejscu. Większość menedżerów haseł stosuje zaawansowane mechanizmy szyfrowania, aby zapewnić dodatkową warstwę ochrony.

Unikaj nawyku zapisywania haseł w niezaszyfrowanych miejscach! Zapisane hasło w pliku tekstowym, czy trzymane na skrzynce pocztowej to zdecydowanie zły pomysł.

Polecamy weryfikację witrynę „Have I Was Pwned”. Po wpisaniu adresu email lub swojego telefonu dowiesz się czy znajduje się na liście ostatnich wycieków. To świetny zasób do sprawdzenia, czy którekolwiek z Twoich kont kiedykolwiek padło ofiarą naruszenia bezpieczeństwa danych. Pamiętaj, że po zmianie hasła do konta Binance nie będziesz mógł wypłacić środków w ciągu 24 godzin. Ma to na celu zapobieganie zablokowanie potencjalnego napastnika przed wyciąganiem środków z Twojego konta. Więc jeżeli nie możesz wyciągnąć środków ze Swojego konta, a ostatnio zmieniłeś hasło, to już znasz powód.

2. Włącz Uwierzytelnianie Dwuskładnikowe (2FA)

Aktywacja Uwierzytelniania Dwuskładnikowego (2FA) powinna być jedną z pierwszych rzeczy, które robisz po utworzeniu konta Binance. Binance obsługuje dwa typy 2FA: SMS i Google Authentication. Spośród tych dwóch zalecamy Google Authenticator. Pamiętaj, tylko aby zapisać klucz resetowania na wypadek, gdybyś musiał przenieść kody 2FA na nowy telefon komórkowy. Uwierzytelnianie SMS-em może być łatwiejsze w użyciu, jest jednak uważane za mniej bezpieczne niż Google Authenticator. Wymiana kart SIM jest prawdziwym zagrożeniem, a niektóre głośne konta padły ofiarą tej techniki. W 2019 roku CEO Twittera Jack Dorsey, został zhakowany tą metodą, pozostawiając atakującym swobodę panowania nad jego kontem na Twitterze z milionami obserwujących.To nie jedyne sposoby zabezpieczenia konta za pomocą 2FA. Niedługo omówimy inną metodę o nazwie Uwierzytelnianie Universal 2nd Factor (U2F). Chodzi o bezpieczne urządzenie sprzętowe, które chroni twoje konto. I dobra wiadomość, Binance też to obsługuje!

3. Sprawdź listę urządzeń autoryzowanych do uzyskania dostępu do twojego konta

Możesz sprawdzić urządzenia, które są upoważnione do dostępu do twojego konta Binance w zakładce Zarządzanie Urządzeniami. Podczas korzystania z aplikacji Binance możesz znaleźć tę zakładkę w witrynie „Konto”. 

Jeśli zobaczysz jakieś urządzenia, których nie rozpoznajesz lub których już nie używasz, usuń je. Po usunięciu urządzenia nie będzie ono mogło uzyskać dostępu do Twojego konta, chyba że zezwolisz na to ponownie za pomocą potwierdzenia e-mail. Jak już wspomniano wcześniej, dlatego bezpieczeństwo Twojego konta e-mail ma również ogromne znaczenie.

Możesz również sprawdzić aktywność konta, to znaczy, z jakiego adresu IP dostęp do twojego konta i kiedy. Jeśli zauważysz coś podejrzanego, natychmiast wyłącz swoje konto. Spowoduje to zawieszenie handlu i wypłat, usunięcie wszystkich kluczy API i usunięcie wszystkich urządzeń, które mogą uzyskać dostęp do Twojego konta.

4. Wypłaty binance – zarządzanie adresami ip

Twoje konto Binance ma funkcję bezpieczeństwa o nazwie Zarządzanie Adresami. Pozwala ograniczyć adresy portfeli, na które można wypłacać środki. Jeśli włączysz tę opcję, każdy nowo dodany adres będzie wymagał potwierdzenia e-mailem do białej listy.

Powtarzamy, dlatego zapewnienie bezpieczeństwa konta e-mail jest tak ważne! To podstawa twojego bezpieczeństwa online. Nie możesz zdecydować, na który portfel kryptowalutowy chcesz wypłacić swoje środki? Możesz wypróbować Trust Wallet, jest to doskonały wybór, jeśli szukasz bezpiecznego portfela z oprogramowaniem dla swojego telefonu komórkowego. Możesz także zainwestować w portfel typu hardware, aby utrzymać swoje klucze prywatne w trybie offline.

5. Dowiedz się więcej o phishingu

Phishing to rodzaj ataku, w którym złośliwy aktor próbuje udawać kogoś innego (na przykład firmę) w celu uzyskania danych osobowych. Jest to jeden z najczęstszych ataków i powinieneś się go wystrzegać. Zasadniczo najlepiej jest odwiedzać Binance tylko z zapisanej zakładki zamiast, wpisywać adres za każdym razem w wyszukiwarkę. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, dodaj link do zakładek: https://www.binance.com. Dzięki temu prostemu krokowi możesz już uniknąć sporej części fałszywych stron internetowych Binance, które mają na celu oszukać cię w dostępie do informacji o koncie. Funkcja Anti-Phishing Code pozwala ustawić unikalny kod, który będzie dołączany do wszystkich wiadomości e-mail z powiadomieniem Binance. Włączając kod anty-phishingowy, będziesz mógł stwierdzić, czy e-maile z powiadomieniem otrzymywane od Binance są prawdziwe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak z niego korzystać, zapoznaj się z naszym Przewodnikiem Po Kodach Antyphishingowych. Czy chcesz dowiedzieć się o innych sposobach unikania phishingu? Sprawdź: Co To Jest Phishing?

6. Postępuj zgodnie ze wskazówkami bezpieczeństwa Binance API

Binance API to doskonały sposób dla bardziej zaawansowanych handlowców, aby zmaksymalizować swoje doświadczenie z silnikiem handlowym Binance. Binance API pozwala tworzyć niestandardowe strategie handlowe. 

Korzystanie z kluczy API niesie jednak pewne ryzyko, ponieważ zezwalasz na udostępnianie danych aplikacjom zewnętrznym. Podczas korzystania z interfejsu API Binance należy rozważyć ograniczenie dostępu na podstawie adresu IP. W ten sposób zostaną włączone tylko adresy IP z białej listy. Powinieneś również rozważyć regularną zmianę kluczy API i unikaj przekazywania kluczy osobom trzecim.

7. Użyj uwierzytelnienia Universal 2nd Factor (U2F)

Binance obsługuje uwierzytelniacze zgodne z U2F, takie jak Yubico YubiKey. Te urządzenia zapewnią Ci dostęp do konta tylko wtedy, gdy są podłączone do komputera lub sparowane bezprzewodowo.

Możesz pomyśleć o tym urządzeniu jako podobnym do Twojego Google Authenticatora, ale zamiast oprogramowania, jest to sprzęt typu hardware. Oznacza to, że dostęp do konta wymaga również fizycznego dostępu do tego sprzętu.

Powyższy poradnik został zapożyczony z binance.com – możesz tam znaleźć sporo wskazówek i samouczków odnośnie bezpieczeństwa oraz funkcjonalności giełdy Binance.